• Astroloji
  • Bilişim
  • Cinsel Sağlık
  • Diyetisyen
  • Finans
  • Marka Tescil Patent
  • Psikoloji
  • Sağlıklı Yaşam & Fitness
  • Spiritüel Enerji
  • Yaşam Koçluğu

Canlı Yoga ve Pilates Eğitimi

19.09.2021 19:39
danismanya.com

Merhaba sevgili okuyucumuz,

Hepimiz fit ve sağlıklı bir beden için ter dökmek gerektiğini biliyoruz. Hiç şüphesiz spor vücudunuzun esnekliğini artırmaya, kaslarınızı güçlendirmeye ve şekillendirmeye yardımcı olur, dolaşım sağlığınızı iyileştirir ve doğru nefes almanızı destekler. Pek çok insanın en yakın spor salonlarına, yoga ve pilates stüdyolarına akın etmesine, en uygun fiyatlı üyelikleri ve abonelikleri takip etmesine şaşmamalı.

Ancak spor salonu üyeleri eğer küçük salonları tercih ederse yapmak istediği sporlar veya grup eğitimleri için sıra bekleyip randevu almak zorunda kalıyor veya bu programı kendi zaman çizelgesine uyduramıyor. Büyük spor salonlarına üye olan kullanıcılar ise 6 aylık veya yıllık üyelik paketlerini tercih ediyor ancak zamanla devamsızlık yaparak üyeliğinden verimlilik sağlayamıyor. Uzun süreli salon ve stüdyo üyelerinin yalnızca %25’inin devamlılık gösterdiğini biliyor muydunuz?

 

Peki ya stüdyoya gidemeyenler?  

Henüz pilates veya yogaya yeni başlayanlar, anneler, evden çalışanlar, evden çıkamayanlar, yoğun çalışanlar… Siz de düzenli olarak spor yapmak ve bedensel ve ruhsal dengenizi sağlamak istiyor olabilirsiniz. Bir spor salonu veya stüdyo üyeliği olmasına rağmen gerek evden çıkamadığı gerek sosyal mesafe kuralları gereği, gerekse salon çalışma saatleri içinde spora zaman ayıramadığı için yoga ve pilates yapmak istemesine rağmen bunu hayata geçiremeyen pek çok kişi var.

Bu durumda online yoga dersleri ve online pilates dersleri, özel olarak sizi yönlendiren bir online eğitmen eşliğinde fiziksel aktivite yapmanıza, üstelik bunu istediğiniz her an yapabilmenize imkân sağlıyor. Bu da beden gücü geliştirmeye, esnekliği artırmaya, duruş düzeltmeye, enerjiyi arttırmaya ve zihin-beden bağlantısını kurmanıza yardımcı olur. Ve seviyeniz ne olursa olsun; başlangıç, orta veya ileri, bu çevrimiçi dersler size özel oluyor.

 

Online Derslere Neler Dahil?

Çevrimiçi yoga ve pilates dersleri, çeşitli seviyelerde pozları ve stilleri öğretmeye odaklanır. Bazı dersler sadece 15-20 dakika sürebilirken, bazıları 1 saatin ötesine geçebilir.

Yoga dersleri hareket, meditasyon ve nefes çalışmasının bir karışımıdır. İyi bir eğitmen, bu bileşenlerin üçünü de içeren, sizin seviyenize göre düzenlenmiş Hatha, Vinyasa, Ashtanga, Kundaklini gibi stillerde çeşitli stiller ile canlı derslerinizde sizinle özel olarak ilgilenecektir.

Yoga gibi pilates de ruh için de iyi olan bir aktivitedir, aynı zamanda bedensel gücü ve kontrolü geliştirebilen pilates eğitimleri tüm vücudun zindeliğine, esnekliğe odaklanarak zihin-beden dengesini sağlamaya yardımcı olur.

 

Online Eğitmeninizi Bulun

Evden yoga veya evden pilates yapmak, istediğiniz yerden çevrimiçi olarak akıllı cihazlarınız ve bilgisayarınız kadar kolay araçlarla canlı derslere katılmak sizin için daha cazip olabilir. Üstelik aylık veya yıllık stüdyo ve salon üyeliklerine nazaran online yoga fiyatları ve online pilates fiyatları sizi ve cüzdanınızı oldukça mutlu edecek.

Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir yoga matı, ekranınızı karşınıza alabileceğiniz bir zemin ve danismanya.com’um online eğitmenleri...

Online yoga ve pilates dersleri için seviyenize göre, bazı kurslarda pilates topu, yoga blokları, egzersiz bantları gibi diğer aksesuara da ihtiyaç olabilir ama endişelenmeyin. Eğer siz bu eğitimleri deneyimlemeye hazırsanız çevrimiçi yoga ve pilates eğitmeni size gerekli ön bilgilendirmeyi sunacaklardır.

 

Şimdi siz de bu konu ile ilgili uzmanlarımıza danışabilir ve soru sorabilirsiniz.

HEMEN SOR