• Astroloji
  • Bilişim
  • Cinsel Sağlık
  • Diyetisyen
  • Finans
  • Marka Tescil Patent
  • Psikoloji
  • Sağlıklı Yaşam & Fitness
  • Spiritüel Enerji
  • Yaşam Koçluğu

Online Diyet, Online Diyetisyen Olur Mu?

19.02.2021 00:21
danismanya.com

Yeni yaşam düzenimiz ile hayatımızda pek çok şey değişti. Online kelimesi ile sıklıkla karşılaşır olduk. Online Eğitim, Online Alışveriş, Online Bankacılık… daha pek çok örnek eklenebilir. Evlerimizde olmanın daha güvenli olduğu bir süreçte birçok farklı hizmeti bu şekilde online olarak alabiliyor olduk. Hatta kendi kendimize “Neden daha önce bu şekilde yapılmamış ki?!” dediğimiz de oldu.

Neden Olmasın?

Yüz yüze yapmaya alışık olduğumuz işlerden biri de diyetisyen görüşmeleridir. Randevular alınır ve diyetisyen ile görüşme sağlanır. Peki bu süreç online olarak yürür mü, online diyet, online diyetisyen olur mu?! Neden olmasın?! İhtiyacımız olan internet bağlantısı ve motivasyon! J

Ayrıca her diyetisyenin özellikle vurguladığı bunun bir süreç değil yaşam şekli olması noktasında süreklilik için online görüşme size pek çok fayda sağlayacak.

Bahanelerin Geçerliliği Bitti!

Normalde belki uzun yollar katederek ulaştığımız diyetisyenimize tek tıkla ulaşabiliyor olmak sizce de büyük bir rahatlık değil mi? Ayrıca evet bazı bahanelerimiz de geçerliliğini yitirdi! Online Diyetisyen Randevu’sunda “unuttum, üşendim, izin alamadım” diyemezsiniz!

Bonus!!!

Mesela yabancı bir ülkedesiniz ve kendi dilinizi bilen bir diyetisyene ihtiyacınız var; Online Diyetisyen bu noktada imdadınıza hemen yetişir.

Olumsuz Döngülere Son!

Yüz yüze görüşmelerde genellikle ilk aydan sonra randevular aksatılmaya başlar hele de kilo vermek konusunda sorun yaşıyorsanız. Önce randevular ötelenir, sonra iptaller gelir ve sonra hooop en başa! Oysa online görüşmeler ile diyetisyeninize bir telefon ile hızlıca ulaşabilir, anlık değişiklikler sağlayabilirsiniz. Çeşitlenen çalışma saatleri ile mutlaka uygun zaman dilimini de bulabilirsiniz.

Kaçamakları Telafi Edebilirsiniz!

Diyet listenizde ufak bir uyumsuzluk yaşadınız. (Tatlı krizi geldi, belki abur cubur saati…) Moral bozmak yok hemen diyetisyeninize ulaşabilir, telafi için bir düzenleme yapabilirsiniz. Online süreçte kilo verebilir miyim gerçekten? diyorsanız size bir sır verelim; yüz yüze görüşme ve online görüşme sürecinde kilo verme hızı aynı! J

Süreç Nasıl İşliyor?

Peki süreç nasıl işliyor derseniz; başlangıçta mail ile görüşüp kan tahlili sonuçlarınızı paylaşmanız önemli. Kronik ya da alerjik rahatsızlıklarınız varsa bunları da diyetisyeniniz ile paylaşmalısınız. Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi olsa da diyet ve diyetisyen ile görüşme süreçleri birbirine benzer olacaktır. Size özel olarak hazırlanan bir liste ve ona uymanız gereken süreyi belirleyip bir sonraki görüşmeye kadar bu listeye sadık kalmaya çalışırsınız. Sonraki görüşmede kilo bilginizi diyetisyeniniz ile paylaşırsınız ve sürecin nasıl geçtiği hakkında konuşursunuz.

Online ya da yüz yüze fark etmez diyet sürecinde en önemli etken sizin kişisel motivasyonunuz ve bunun bir sürelik bir şey olmadığının farkında olmanızdır. Diyet zayıflama sürecinden ziyade size sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeniz için bir fırsattır.

Günümüz yaşam koşullarında her şey değiştiği gibi zamanın önemini de anlamış olduk, online alışkanlıklarımız beraberinde hız isteğini de getirdi.Danismanya.com da diyetisyenlerimiz ile 24 saat içinde randevu oluşturma avantajını da belirtmek isteriz. Bazen diyet için kendimizi motive dip, hazır hissettiğimiz o dönemi kaçırmak istemeyiz, hızla görüşme yapmak, hazır motive olmuşken hemen başlamak ihtiyacınıza cevap veren online danışma platformuyuz.

Sağlıkla kalın…

Danismanya.com

 

Hemen Bir Diyetisyene Danış!