• Astroloji
 • Bilişim
 • Cinsel Sağlık
 • Diyetisyen
 • Finans
 • Marka Tescil Patent
 • Psikoloji
 • Sağlıklı Yaşam & Fitness
 • Spiritüel Enerji
 • Yaşam Koçluğu

Diyetin Başarısı Su Tüketimi ile Doğru Orantılıdır

04.09.2020 13:29
danismanya.com

İnsan vücudunun ortalama %60-70 oranını oluşturduğu su tüketimi sağlık için oldukça önemli yere sahiptir. Günlük yaşamdaki artılarının yanı sıra kilo vermek isteyen herkesin unutmaması gereken ise suyun tüketim miktarlarına dikkat etmeleridir. Hayatın bir parçası olan suyun az tüketimi vücutta ciddi hastalıklara yol açar.

Zayıflama Detoksu: Su

Yapılan bilimsel araştırmalar özellikle kadınların çok daha az su tükettiğini kanıtlar niteliktedir. Özellikle uzun yolculuklarda tuvalet hijyeninden ötürü kadınlar, çok az su tüketmeye gayret eder. Sık sık tuvalet ihtiyacı olmaması için kalabalık ortamlarda da aynı problemlere uzmanlar dikkat çeker. Bunun en büyük nedeni su tüketiminin tuvalet ihtiyaç oranını yükseltmesidir ki bunu durumu düşünerek tüketimi azaltan kişiler aslında kendilerine en büyük kötülüğü de yapmış olurlar. Sindirimi hızlandıran suyun vücuda takviyesi azalması durumunda vücutta birçok olumsuz geri dönüşler gözlemlenir.

 • Su tüketiminin azalması durumunda vücudun sindirim sistemi zayıflar ve vücuttaki ödem artmış olur.
 • Böbrek taşı riski artar.
 • Kabızlık görülür.
 • Cilt nemini kaybeder ve kurulaşmaya başlar. Yüzdeki canlılık azalır.
 • Yaşlılık belirtileri ciltte çok daha erken yaşta görülür.

Diyet Listesi için Suyun Önemi

Diyet ve su paket programlardır. Diyete girmiş kişi eğer su tüketimini ihmal ediyorsa boşuna çaba sarf etmiş olur; çünkü su, vücut sisteminin çok daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Su tüketimini yeterli miktarlarda sağlayan kişilere dikkat edin. Yüzleri canlı, hareketleri enerjiktir. Vücut sisteminin fonksiyonlarını düzgün yerine getirebilmesi için soluduğumuz hava kadar önemlidir su içmek.

Yemekten 20 Dakika Önce Su İçin

Yemekten 20 dakika önce içilen suyun ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Oda sıcaklığında tek bardak su sayesinde tokluk hissi oluşturabilirsiniz ve öğle yemeğinizi çok daha hafif şekilde sonlandırabilirsiniz. Su içerek zayıflayanların yorumları okununca da ilk görülen nokta; besinlere dikkat ederek ve vücut kitle oranına göre su içerek sağlıklı üstelik kaliteli kilo kaybı yaşadıklarıdır.

Su Diyeti Önemlidir

Su diyetinden kastımız aslında vücuda alınacak su miktarına dikkat edilmesidir. Günün koşturmacasından ihmal edilen, sıvı tüketimini su yerine çay, kola ya da kahvelerden gerçekleştiren her kişi aslında kendisine zarar vermeye devam etmektedir. Su tüketiminizi azalttığınızda bile baş ağrısı görülür üstelik şişen vücutta hiç bir kıyafet güzel durmamaya da başlar.

Güzel Günlere Su ile Merhaba Yine Su ile Güle Güle Deyin

Güne su ile başlamak önemlidir. Eğer bu alışkanlığınız yok ise büyük bir bardak edinin. Her sabah gözünüzü açar açmaz o koca bardakla içeceğiniz su, günün koşturmacasında unuttuğunuz tüketimi dengelemenizi sağlar. Aynı şekilde büyük bardakla içilen suyla da uykuya dalmanız bütün gece susuz kalmamanıza destek olur.

Su içmeyi unutuyorum, yediğim her şey bana yarıyor diyorsanız size bir önerimiz var. Akıllı telefonunuza su hatırlatıcı uygulamalardan bir tanesini indirin. Günlük ihtiyacınız olan su tüketim değerini yazın ve bırakın uygulama sizin peşinizden koşsun.

Peki, Kaç Bardak Su İçmeli?

Kişiden kişiye içilmesi gereken su miktarı değişiklik gösterir. En doğru miktarı diyetisyeninizden öğrenebilirsiniz. Belirlenen diyet listesi çerçevesinde hekiminiz size tüm ihtiyaçlarınızı iletecektir. Uzmanların da su tüketimi hakkındaki uyarılarını da dikkate almakta fayda var. Aç karnınıza, özellikle sabahları, limon sıkılan suyu içmenin tehlikeli olduğu bunun kilo vermede hiçbir faydası olmadığı unutulmamalıdır. İnternette dolaşan su diyeti listelerini de kilo vermek isteyenler dikkate almamalıdırlar; bu tip besin listelerinin oldukça zararlı olduğunun altı, diyetisyenler tarafından çizilir.

Tüm diyetisyenlerin birleştiği ortak nokta ise; kilo vermek için suyun ihmal edilmemesi gerektiği ve düzenli spor yapılmasıdır.

 

Şimdi siz de bu konu ile ilgili uzmanlarımıza danışabilir ve soru sorabilirsiniz.

HEMEN SOR