• Astroloji
 • Bilişim
 • Cinsel Sağlık
 • Diyetisyen
 • Finans
 • Marka Tescil Patent
 • Psikoloji
 • Sağlıklı Yaşam & Fitness
 • Spiritüel Enerji
 • Yaşam Koçluğu

Diyet Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

04.09.2020 12:49
danismanya.com

Sevgili Danışmanya ziyaretçileri, hepinize mutlu günler dileriz.

Hayatımızın yoğun ve stresli akışından, sağlıksız ve düzensiz beslenme alışkanlıklarımızdan ya da yaşadığımız sağlık sorunları nedeniyle çoğumuz kilo problemi yaşamaktayız. Özellikle dünyanın sürekli değişimi ile günlük yemek alışkanlıklarımızda da daimi bir değişim gözlenmektedir.  Özellikle fast food beslenme şekli, gece atıştırmalıkları ve kanserojen maddeli besinler nedeniyle obezite çağımızın hastalığı haline gelmiştir.

Özellikle yaza girerken hepimizin ağzından şu cümleler dökülüyor “bu yaza daha fit ve sağlıklı gireceğim, pazartesi diyete başlıyorum”. Peki, kilo vermek için her pazartesi girdiğimiz diyetlerde doğru bildiğimiz ve uyguladığımız fakat oldukça yanlış olan uygulamalar nelerdir?

 1. Tek Öğün Yemek Yiyerek Zayıflamaya Çalışmak (YANLIŞ)

Halk arasında özellikle yemek yemeden ya da tek öğün yiyerek zayıflama inanışı oldukça yaygıdır. Aksine uzmanlarca onaylanan diyet yöntemi öğün atlamadan, sağlıklı ve kararında yemektir. Özellikle tüm gün vücudu aç bırakıp akşamları yemek yemeniz diyet yaparken yapacağınız en yanlış harekettir.

 1. Az Uyumak Daha Hızlı Kilo Verdirir (YANLIŞ)

Az uyumak bilinen aksine kilo vermenize yardımcı olmaz, kilo almanıza yol açar. Vücudumuzun günde 6 ila 8 saat aralığında uykuya ihtiyacı vardır. Uyku saatinizi azalttığınızda yemek ihtiyacınız çoğalacaktır, vücudunuz daha fazla toksik maddeye maruz kalacaktır ve psikolojik dengeniz değişecektir. Kilo vermek istiyorsanız özellikle uyku sürenize oldukça dikkat etmelisiniz.

 1. Verilen Kilo Nasıl Olsa Geri Alınacak (YANLIŞ)

Herkesin fiziksel ve ruhsal yapısı birbirinden farklı ve eşsizdir. Eğer doğru bir beslenme yöntemi uygularsanız ve bir uzman yardımıyla kilo vermeye karar verirseniz emin olun ki verdiğiniz kilolar ile tekrar karşılaşma riskiniz çok düşecektir.

 1. Zayıflama İlacı Kullanırsam Daha Hızlı Zayıflarım (YANLIŞ)

Günümüzde kilo verme problemleri arttıkça zayıflama ilaçları ya da ilaç görünümlü tehlikeli madde üretimi de artmaktadır. Vücudunuzun durumuna ve metabolizma hızınıza göre uygulanacak yöntemler değişiklik göstermektedir. O nedenle zayıflama ilaçları her bünyeye uygun değildir. İlaç kullanarak hızlıca vereceğiniz kilolar yine hızlıca artarak yerlerini geri alacaklardır. İlaç kullanım kararını bir uzman yardımı ile almanız tavsiye edilmektedir.

 

 

Uzman eşliğinde doğru beslenme programı, spor ile daha aktif bir yaşam ve psikolojik olarak hazır ve kararlı bir diyet ile istediğiniz kiloya daha sağlıklı bir şekilde ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatırız.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Danışmanya.com

 

Şimdi siz de bu konu ile ilgili uzmanlarımıza danışabilir ve soru sorabilirsiniz.

HEMEN SOR