• Astroloji
  • Bilişim
  • Cinsel Sağlık
  • Diyetisyen
  • Finans
  • Marka Tescil Patent
  • Psikoloji
  • Sağlıklı Yaşam & Fitness
  • Spiritüel Enerji
  • Yaşam Koçluğu

Azospermi Tedavisi ile Çocuk Sahibi Olun

04.09.2020 13:34
danismanya.com

Gelişen azospermi tedavisi ve yöntemleri sayesinde çok sayıda aile, bebek sahibi oluyor. Tıp dünyası, sağlıklı ve canlı sperm sayısının düşük olduğu durumlarına karşı bile geliştirdiği tedavi yöntemleriyle umut verici adımlar atıyor. Çiftlerin korkulu rüyası azospermi tedavisinde son gelişmeler için yazımıza göz atın.

Azospermi Nedir?

Azospermi, canlı spermin olmaması durumunu tanımlar. Bir yıl boyunca, korunmasız cinsel birleşme hamilikle sonuçlanmamış ise kısırlık teşhisi konur ve tüp bebek tedavisine başlanır. Tüp bebek tedavisi yöntemine karar verilmeden önce de hekim kontrolünde ölçümler ve analizler yapılır. Bu analizlerin bir tanesi de sperm ölçümleridir. Canlı ve sağlıklı sperm hücre durumuna bakılır. Kimi hasta da canlı sperm sayısı oldukça düşüktür. Bu gibi durumlarda kişiye azospermi teşhisi konulur. Azospermi durumlarında bile tüp bebek tedavisi sürecinde umutsuzluğa düşülmemelidir; gelişen yöntemler sayesinde onlarca azospermi hastası, baba oluyor.

Azospermi Tedavisi Var mı?

Tıkanıklığa bağlı ve sperm üretimine bağlı olarak iki farklı çeşit azospermi rahatsızlığı bulunur. Hastanın azospermisi tıkanıklığa bağlı ise, cerrahi müdahale ile tıkanıklık açılır. Mikro-TESE yöntemi ise sperm üretimine bağlı azospermi hastalarında uygulanır. Tedavilerin sonuçların başarı oranı oldukça yüksektir. Azospermi hastalarının dikkat etmesi gereken önemli unsurlar vardır. Tedavi olunacak sağlık kuruluşunun itinayla araştırılması ve hekimin seçilmesi, tedavi sürecinin ciddi anlamda seyrini belirler.

Azospermi Sizi Umutsuzluğa Sürüklemesin

Azospermi teşhisi konulmasıyla çiftler umutsuzluğa kapılır ve tedavilerin işe yaramayacağını düşünebilir. Ancak unutulmaması gerekenler vardır. Her gün çok sayıda azospermi hastası, başarılı uygulamalar sayesinde çocuk sahibi oluyor. Bu süreçte hekim ve hasta arasındaki güven, yakınlık ilişkisi de çok önemlidir. Bunun yanında, çiftlerin birbirlerine verdikleri destek de tedavinin sürecini etkilememektedir.

Azospermi Tedavisi Etkileyen Destekleyici Uygulamalar

İnternette çok sayıda bitkisel uygulama yöntemleri dolaşmaktadır. Çiftlerin bu tür bilgileri uygulamadan önce mutlaka hekimlerine danışmalıdır. Aksi halde asıl tedavinin seyrini de olumsuz etkilenebileceği unutulmamalıdır.

Azospermi tedavisinde için birçok hekim ozon terapisini de uygulamaktadır. Ozon terapisi, dokuların ihtiyacı olunan oksijen miktarını damar yolları kanalıyla ulaşmasını sağlar. Bu tür destekleyici tedavi yöntemlerinin mutlaka hekim gözetiminde uygulanması gereklidir.

 

Şimdi siz de bu konu ile ilgili uzmanlarımıza danışabilir ve soru sorabilirsiniz.

HEMEN SOR